Pilna narada w PiS! Ważą się losy ministrów

Dzisiaj o 14.00 na Nowogrodzkiej pilnie zebrał się komitet polityczny PiS. Politycy koalicji rządzącej mają się dogadać we własnym gronie co do konkretnych stanowisk i nazwisk. – Spotkanie potrwa na pewno kilka godzin – mówi źródło Faktu. Nieoficjalnie udało nam się ustalić kilka szczegółów dotyczących personalnych roszad.

Jak dowiedział się Fakt, Andrzej Adamczyk, który po raz kolejny typowany był do dymisji, ocalił stanowisko. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy ministerstwo infrastruktury pozostaje samodzielnym resortem. Nie sprawdzi się zatem scenariusz z tym że miałoby stać się częścią ministerstwa aktywów państwowych.

– Każdy z nas, ministrów, został wyznaczony do realizacji określonych zadań i spełnia te zadania najlepiej jak potrafi. Tak samo ja. Gdy okaże się, że wypełniłem swoją misję, wówczas rozstanę się z ministerstwem infrastruktury – mówi Faktowi Adamczyk, odpowiadając na pytania dot. pozostania w rządzie. Głowy nie ocali jednak inny minister, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń. Do likwidacji ma zostać przeznaczone ministerstwo żeglugi śródlądowej. Ważą się losy pozostania w rządzie ministra Marka Gróbarczyka. On sam nie odebrał od nas telefonu.

Kompetencje Gróbarczyka mają zostać rozdzielone pomiędzy resorty: aktywów państwowych i rolnictwa. I tak, według naszych ustaleń do rolnictwa ma trafić rybołówstwo i sprawy dot. retencji. Nadzór nad portami trafi do Sasina. To m.in. założenia, nad którymi dzisiaj będą rozmawiać liderzy Prawa i Sprawiedliwości.

– Jak sądzę, to nie będzie ostatnia tura rozmów. Myślę, że to jeszcze potrwa, wbrew pozorom jest bardzo dużo ustaleń – powiedziała poseł Magdalena Sroka, rzeczniczka prasowa Porozumienia. Nie chce zdradzić agendy czwartkowego spotkania, ani tego, co udało się ustalić do tej pory. – Musimy poczekać aż liderzy powiedzą, co ustalili – dodała. Anita Czerwińska powiedziała, że to co prezes Kaczyński powiedział na konferencji we wtorek „to wyczerpuje temat na dzisiaj”. Jan Maria Jackowski: – Nawet gdybym wiedział, co ustalono, to bym nie powiedział.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Była premier Beata Szydło zjawiła się punktualnie

Na Nowogrodzką przyjechał również były szef MON Antoni Macierewicz

Europoseł Joachim Brudziński

Antoni Macierewicz jest jednym z wiceprezesów PiS

W rozmowach uczestniczy również marszałek sejmu Elżbieta Witek

Mariusz Kamiński, szef MSW przed wejściem założył maseczkę

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Nim starzy ministrowie się pożegnają nowi znajdą swoje gabinety i biurka, nim zorientują się jakie mają obowiązki to miną trzy lata i czas na nowe wybory. A robota i odpowiedzialność leży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*