Żona polityka PiS miała intratną fuchę. Już nie ma

– Złożyłam rezygnację z funkcji prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu – poinformowała w piątek w oświadczeniu Kamila Andruszkiewicz. Dodała, że decyzja ta wynika z troski o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań.

– Odnosząc się do publikacji medialnych na temat objęcia przeze mnie funkcji prezesa zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., oświadczam, że złożyłam rezygnację z tego stanowiska – przekazała w oświadczeniu Kamila Andruszkiewicz.

Jak wskazała, „w aktualnej sytuacji doszłam do wniosku, iż wszystkie pozytywne działania Fundacji pod moim kierownictwem są i będą oceniane nie merytorycznie, a przez pryzmat mojej osoby”.

 Więcej od posła 

O tej sprawie informował Onet. Kamila Andruszkiewicz została kilkanaście dni temu prezesem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Od listopada 2019 roku jest żoną Adama Andruszkiewicza, posła PiS i wiceministra cyfryzacji. Jej doświadczenie jest jednak nieznane. Ze sprawozdania finansowego fundacji wynika, że zarząd fundacji otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 175 tys. zł rocznie. Kamila Andruszkiewicz jest obecnie jednoosobowym zarządem. „Przedstawiciele rządu milczą na temat powołania Kamili Andruszkiewicz – żony wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza – na szefową państwowej fundacji. Posłowie PiS z kolei są wściekli z powodu nominacji, gdyż będzie ona zarabiać znacznie więcej niż parlamentarzyści – mogliśmy przeczytać w serwisie.

– Decyzja o rezygnacji z funkcji prezesa wynika z troski o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań, m.in. działań charytatywnych, edukacyjnych czy patriotycznych. Pragnę również podkreślić, iż eksponowane w mediach informacje na temat moich rzekomych zarobków były nieprawdziwe – oświadczyła.  Zarząd fundacji składa się jedynie z prezesa 

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jej celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych, podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego. Powołanie Fundacji wpłynęło na rozszerzenie zakresu funkcjonowania jej Fundatora – Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja ta od początku swego istnienia wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji, odgrywając w ten sposób ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Andruszkiewicz został posłem w 2015 r. z ramienia Kukiz’15. Ale potem zmienił barwy i przystał do PiS-u. Dzięki temu został wiceministrem cyfryzacji w rządzie premiera Morawieckiego.

Żona Andruszkiewicza pochodzi z Małopolski. Studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Młodzi pobrali się niedawno, bo w listopadzie ubiegłego roku.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*