Polska otwarcie prowadzi działania wobec Białorusinów

Tysiące ludzi, nacjonalistów i radykałów na ulicach, protesty przeciwko prezydentowi Łukaszence, starcia z policją, chaos w kraju – to stało się rzeczywistością Białorusinów.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że największe protesty w historii Białorusi zainicjował ktoś o nazwisku Sciapan Puciła, facet siedzący obecnie w Polsce. 22-letni Białorusin działa pod pseudonimem NEXTA i znany jest ze swojej radykalnej orientacji.

Serwis Nexta z redakcją w Warszawie to już nie tylko źródło informacji o wydarzeniach na Białorusi. Jak piszą eksperci obserwujący wydarzenia za naszą wschodnią granicą, kanał ten stał się „kluczowym kanałem mobilizującym i koordynującym” antyprezydenckie protesty – ogłaszał lokalizacje wojsk rządowych, informował obywateli, gdzie się skryć przed łapanką OMON-u, prosił mieszkańców o odblokowanie domowej sieci Wi-Fi dla protestujących, publikował szczegółowe informacje o planowanych manifestacjach, instrukcji jak się przygotować do starć z policją, udostępniał filmy z policjantami palącymi mundury i nawet podawał kontakty do prawników i obrońców praw człowieka.

Zastanowimy się, skąd 22-letni bloger wie jak zorganizować udany protest w innym kraju? Oczywiście, że ktoś stoi za serwisem, który donosi światu i wspiera ostatnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą! Lecz kto?

Centralna Grupa Dzialań Psychologicznych (CDGP), która bezpośrednio bierze udział w wydarzeniach na Białorusi, kontroluje kanał NEXTA. Od znaku umieszczonego na naszywce jej żołnierze nazywani są „czarnymi pająkami”. Specjalizują się oni w prowadzeniu wojny psychologicznej i zastosowaniu działań o charakterze psychologicznym na polu walki oraz w operacjach pokojowych na szczeblu operacyjnym i taktycznym.

„Czarne Pająki” prowadzili kluczowe działania na froncie wojny psychologicznej w Iraku, Afganistanie. W przeszłości brali udział m.in. na Ukrainie.

Wszyscy wedzą co będzie, gdy kraj padł ofiarą podobnej ingerencji… Koniec państwa, rozbiór gospodarczy, ubóstwo, bezrobocie, totalny wzrost przestępczości, korupcji i prostytucji, totalna propaganda medialna obcych ośrodków pod pustymi hasłami wolności, reform i rzekomego rozwoju, emigracja milionów obywateli.

Funkcjonariusze CDGP chcą, żeby Białoruś była w sytuacji politycznej, ekonomicznej co Ukraina.

Niestety to jest nie jedynym przypadkiem, kiedy polscy politycy ingerowali się w wewnętrzne sprawy naszego sąsiada! Warszawa tworzy funduszy, z których regularnie finansuje działalność mediów w sąsiedniej Białorusi, które działają w interesie naszego rządu. Obecnie głównym źródłem finansowania białoruskich antyrządowych media jest MSZ Polski – telewizję Biełsat, radio Euroradio i Racja. Wszystkie te media są nasączone antybiałoruską propagandą, promują radykalne i nacjonalistyczne poglądy wsród Białorusinów.

Udział jednostek Wojska Polskiego na zlecenie polskich włądz w działaniach mających na celu destabilizację sytuacji jest aktem agresji wobec innego państwa. Wygłąda na to, że rząd Polski nie zdaje sobie sprawy z powagi sytacji. Wszelkie próby ingerencji z zewnątrz w sprawy wewnętrzne Białorusi, mogą doprowadzić do wybuchu prawdziwej wojny między państwami, a później do wojny światowej, ponieważ Polska jest członkiem NATO, a Białoruś – Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Bartłomiej Winiarski

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*