Para prezydencka wystosowała WAŻNY list do milionów Polaków. Nikt nie spodziewał się podobnych słów

Para prezydencka wystosowała WAŻNY list

Andrzej Duda wraz z małżonką zdecydowali się na wystosowanie oficjalnego listu do milionów Polaków. Słowa pary prezydenckiej są naprawdę ważne i zapewne dla wielu osób będą stanowić ważne wsparcie, gdyż to, co czeka ogromną grupę obywateli to zupełna nowość, na którą raczej nikt nie mógł być przygotowany. Kancelaria Prezydenta udostępniła całą treść listu na swojej stronie, jednak niektórym fragmentom należy się specjalna uwaga.

Andrzej Duda całkiem niedawno zaprzysiężony został na drugą kadencję prezydentury. Chociaż na co dzień jego małżonka raczej stroni od udzielania publicznych wypowiedzi, za co była wielokrotnie krytykowana, to w czasie kampanii aktywnie wspierała męża. Tym razem małżonkowie zabrali głos wspólnie, a poruszona przez nich kwestia jest wyjątkowo aktualna.

Andrzej Duda wraz żoną zdecydowali się na skierowanie do Polaków kilku słów

Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda poruszyli kwestię wyjątkowo bliską pierwszej damie. Nikt nie spodziewał się słów zawartych w liście opublikowanym przez Kancelarię Premiera.

Wrzesień to czas wyjątkowo intensywny i obecnie wprowadzanych jest wiele zmian, które mogą przytłoczyć i wprowadzić niepokój. W większości są to jednak zmiany dotyczące licznej grupy osób, głównie pobierających publiczne świadczenia. Andrzej Duda postanowił jednak kwestie finansowe odłożyć na bok i poruszyć inny nie mniej aktualny temat. Słowa skierowane do milionów Polaków mają dodać im otuchy w tym trudnym czasie.

W liście Andrzej Duda wraz z małżonką podkreślają ważną kwestię

List, jaki Andrzej Duda i pierwsza dama zdecydowali się skierować do obywateli, dotyczy kwestii napawającej strachem wiele osób. Rozpoczyna się kolejny rok szkolny i choć wiele krajów zdecydowało się na dalsze prowadzenie nauki zdalnej, polskie ministerstwo podjęło decyzję o powrocie uczniów do szkół.

– […] obecny rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia, także starszym uczniom i gronu nauczycielskiemu. […] na pewno jednak szybko przywykniemy do nowych okoliczności, a rozpoczynający się rok wypełni przede wszystkim nauka i praca – przekazuje Andrzej Duda w liście, którego adresatem są uczniowie i nauczyciele pojawiający się dziś w szkołach.

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, musimy o tym pamiętać

– Wszyscy bowiem wchodzimy teraz w nowy etap zmagań z epidemią koronawirusa. Zagrożenie chorobą będzie nam nadal towarzyszyć, dlatego trzeba nauczyć się funkcjonować normalnie w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Wymaga to rozwagi, konsekwencji i świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem – przeczytać można w prezydenckim liście, a podkreślenie, że koronawirus nadal stanowi poważne zagrożenie może być zaskoczeniem, jeśli weźmie się pod uwagę jeszcze niedawne słowa polityków partii rządzącej.

Szkoły przygotować musiały się na zupełnie nowe standardy funkcjonowania, a przed uczniami stoi wyzwanie przystosowania się do nowych zasad życia w grupie rówieśniczej. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*