Awaria Czajki. Warszawa zapłaci za pomoc rządu

W kancelarii premiera zebrał się sztab, który debatował nad sprawą awarii warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. W spotkaniu nie wziął udziału prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jak donosi PAP, do pomocy władzom Warszawy zostanie zaangażowane wojsko, które ma zbudować most pontonowy. Wszelkie koszty interwencji będzie ponosiło miasto.

W związku z awarią warszawskiej oczyszczalni „Czajka”, we wtorek o godz. 12:00, w kancelarii premiera zebrał się specjalny sztab, który debatował nad formami pomocy władzom stolicy. W spotkaniu nie uczestniczył Rafał Trzaskowski. 

– Rozmawiałem z ministrem Dworczykiem, o godz. 12 miało miejsce spotkanie wewnętrzne, rządowe, natomiast my jesteśmy umówieni z panem ministrem, że spotkamy się później, jak już rząd podejmie swoje decyzje, prawdopodobnie jeszcze dzisiaj – powiedział prezydent Warszawy.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował również, że zaprosił Rafała Trzaskowskiego na spotkanie we wtorek po południu.

Jak donosi PAP, do pomocy władzom stolicy zostanie zaangażowane wojsko. Eksperci przekażą również dokumentację i elementy infrastruktury użyte podczas poprzedniej awarii, w 2019 roku. Wszelkie koszty interwencji będzie ponosiło miasto.

„Wojsko zbuduje most pontonowy, przekazana zostanie dokumentacja i elementy rurociągu z 2019 r., do dyspozycji będą też eksperci; koszty musi ponieść miasto – szef KPRM po spotkaniu sztabu kryzysowego ws awarii w warszawskiej oczyszczalni „Czajka” – informuje PAP.

 Awaria „Czajki” 

Do awarii kolektora przesyłającego ścieki do „Czajki” doszło w sobotę. Tysiące litrów ścieków znów leją się do Wisły. To już druga awaria w tej oczyszczalni skutkująca zrzutem ścieków do rzek. Wszystko wskazuje na to, że naprawa potrwa dłużej niż rok temu. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (48 l.) przypisuje awarię błędnym decyzjom sprzed lat. Zaniechano wtedy budowy nowej oczyszczalni na lewym brzegu Wisły. Zamiast tego powstał kolektor.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*