Protest przeciwko represjom finansowym w stosunku do mniejszości narodowych

Wileński Rejonowy Oddział Związku Polaków na Litwie w dniu 25 czerwca, we środę,

przed ambasadą Niemiec w Wilnie organizuje pikietę, która będzie wyrazem niezadowolenia z braku postępu w rozwiązywaniu problemów nurtujących Polaków na Litwie i wszystkich mniejszości narodowych.

Na Litwie zapadło kolejne orzeczenie sądu, na mocy którego na polską urzędniczkę na Litwie, Lucynę Kotłowską, nałożono następną grzywnę za tablice z polsko-litewskimi nazwami ulic w rejonie wileńskim, którego większość mieszkańców stanowią Polacy.

Pikieta jest organizowana przed ambasadą Niemiec, bowiem ten kraj jest zaliczany do największych potęg gospodarczych świata, jest największym pod względem liczby mieszkańców państwem Europy oraz jednym z najważniejszych graczy na unijnej scenie politycznej. Nie mniej ważne znaczenie ma fakt, że mniejszość niemiecka poza granicami kraju cieszy się pełnią praw przysługujących jej ze względu na status mniejszości.

Wileński Rejonowy Oddział Związku Polaków na Litwie informuje, że wiec jest organizowany, bowiem polska mniejszość na Litwie nie może godzić się na notoryczne uszczuplanie praw jej przysługujących, na represje finansowe oraz zabiegając o realizację na Litwie unijnych standardów w zakresie poszanowania praw człowieka.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*